środa, 30 sierpień 2017 08:48

2 -9 listopada 2017 Hurghada i nie tylko...

Hurghada i nie tylko ... czyli planujemy wyjazd pełen wrażeń HURGHADA + ABU NUHAS + SHARM EL NAGA + SALEM EXPRESS  !!!

Termin wyjazdu: 2-9.11 2017


wylot z Warszawy,Katowic,Gdańska,Poznania,Wrocławia

 

Hurghada,która będzie naszym miejscem wypadowym to miasto w Egipcie tuż u wybrzeży Morza Czerwonego. Zaczynało jako niewielka osada rybacka, by współcześnie stać się popularnym miejscem wczasowym dla turystów z całego świata. Rozciąga się pasmem 40 km wzdłuż wybrzeża. Samo miasto składa się z kilku dzielnic, z których najstarszą jest Dahar z ogromnym bazarem. Dzielnicę hotelową stanowi Sakkala wraz z Village Road, gdzie znajdziemy także liczne restauracje i sklepy. W dzielnicy Marina oprócz klubów, odnajdziemy także port jachtowy.

Okolice Hurghada to jedne z najpiękniejszych na świecie rafy koralowe. Nurkowanie w tej okolicy to niezapomniane przeżycie i możliwość podziwiania wyjątkowej podwodnej flory, fauny i wielu okolicznych wraków.

Dlatego przygotowaliśmy pakiet nurkowy pełen wrażeń:

Pierwszy i drugi dzień - rafy Hurghady

(na rafy Hurghady wypływamy łodzią)

Shaab el Erg inna nazwa na to miejsce to Delphin House ze względu na dużą szansę ich spotkania w tym miejscu. Rafa na której nurkuje się do 15 m, idealnie nadaje się na pierwszy dzień rozpływania.

Umm Gammar jej główne atrakcje to m.in. miękkie korale o fioletowej barwie, ławice glassfish, napoleonfish oraz murays. Występują w niej także rekiny rafowe. Na głębokości 27m można odwiedzić piaszczystą jaskinię. Nad rafą znajduje się mała wysepka z latanią.

Shaabruhr Umm Gammar o podłużnym kształcie, na zachodzie której występują plateau schodzące na 30m. Jest to okolica wielu małych jaskiń podwodnych, w których odnajdziemy ciekawe przykłady flory i fauny. Płynąc wzdłuż platou natkniemy się na wrak egipskiej łodzi.

 

 

Trzeci dzień - Abu Nuhas

(wypływamy łodzią z Hurghady)

Abu Nuhas, czyli Żelazna Rafa - położona niedaleko Hurghady tuż przy ruchliwym szlaku handlowym, była ostatnią, najbardziej niebezpieczną rafą w drodze na otwarte morze. Od 1860roku od otwarcia Kanału Sueskiego jak magnes przyciągała statki: Giannis D, Carnatic, Chrisoula, Kimon,Marcus. Bądziemy nurkować na dwóch z nich.

 

 

Czwarty dzień – Sharm El Naga

(jedziemy busem i nurkujemy z brzegu)

Sharm el Naga to  dziewiczy podwodny park krajobrazowy a zarazem rezerwat raf Morza Czerwonego. Nurkowanie odbywa się z plaży, a piaszczyste dno opada do 30 metrów i przechodzi w skały opadające do 80 metrów. To idealne miejsce dla początkujących i bardziej doświadczonych nurków. Rezerwat Sharm El Naga oddalony jest od Hurghady o 40 kilometrów . Został uznany za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w świecie.


 

Piąty dzień – Salem Express

(jedziemy busem do Safagi i wypływamy łodzią)

Salem Express to jeden z nasłynniejszych a zarazem najbardziej mroczny wrak spoczywającym na dnie Morza Czerwonego, na rafie Hyndmana, nieopodal Safagi. Salem Express to prom pasażerski, który zatonął krótko po północy, 17-go grudnia 1991, zabierając ze sobą większości pasażerów oraz załogi. Po zakończonym święcie Ramadan pokład pasażerskiego promu Salem Express pełen był pielgrzymów powracających do swych egipskich domów ze świętego miasta Mekki. W swój ostatni rejs statek wyruszył z portu Jeddah położonego na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej. Kapitan dobrze znał tutejszą rafę i niejednokrotnie oszczędzał na czasie trwania rejsu, wybierając znaną sobie drogę na skróty. Po uderzeniu w rafę Hyndmana, pękł kadłub w części dziobowej statku, a gigantyczna furta promowa na rufie otworzyła się, doprowadzając do zatonięcia statku w ciągu kilkunastu minut.

Nurkowania zaczyna się zwykle od części rufowej nad którą cumuje większość łodzi. Wrak leży na prawej burcie na głębokości od 32 m, lewa burta spoczywa na około 10 m pod powierzchnią wody więc zaraz po zanurzeniu wyłania się oczom nurkujących. Przy spokojnym morzu widoczność znacznie przekracza 30 metrów dlatego wrażenie jest imponujące. Na pierwszym planie widać ster, dwie ogromne śruby napędowe wielkie wrota do pokładu samochodowego. Dalej w perspektywie rysuje się stępka i reszta potężnego kadłuba. Płynąc po północnej stronie możemy dokładnie przyjrzeć się górnemu pokładowi, gdzie ponuro sterczą ramiona podtrzymujące kiedyś łodzie ratunkowe. Kilka szalup spoczywa na dnie opodal dwóch kominów promu, na których widnieje emblemat statku wielka litera S otoczona wieńcem laurowym.

 

 

Cana pakietu nurkowego 320 Euro

 

Cena zawiera:

transfery z hotelu do miejsc nurkowych i powrót do hotelu

obiad podczas nurkowań z łodzi

pakiet nurkowy 5 dni – 11 nurkowań (4 nurkowania w Hurghadzie + 2 Abu Nuhas + 2 Sharm El Naga + 2 Salem Express + 1 nocne Sharm El Naga)

butle + ołów

opiekę przewodnika nurkowego

 

Opcjonalnie za dopłatą:

dodatkowe nurkowanie 20 E

butla nitrox 5 E

wypożyczenia sprzętu nurkowego na czas wyjazdu 300 zł

Kurs AOWD - 600 PLN

Kurs NITROX – 400 PLN

Kurs DEEP DIVER – 400 PLN

*w cenę wliczone materiały + certyfikat

 

Zakwaterowanie w HOTELU Bella Vista****

miły i przytulny hotel w centrum Hurghady z prywatna plażą

Cena w zależności od miasta wylotu i od wybranej opcji wyżywienia:

 

hotel Bella Vista (Hurghada)****,wylot: Warszawa, Katowice,wyżywienie: AI - All Inclusive, cena od 1760 PLN

 


W powyższej cenie zawarto:

przelot z Polski do Egiptu i z powrotem

transfer lotnisko/hotel/lotnisko

zakwaterowanie w hotelu

wyżywienie w formule  ALL INCLUSIVE

ubezpieczenie kosztów leczenia, NW,

opiekę polskojęzycznego rezydenta

podatki i opłaty lotniskowe

 

Dodatkowo należy pamiętać o wykupieniu wizy egipskiej 25 USD(na miejscu), ubezpieczenia nurkowego i ważności paszportu minimum 6 miesięcy od dnia zakończenia wyjazdu.

 

 

  

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.